Nem csak mesterszakon vagy doktoranduszként lehet a korábban megszerzett tudást elmélyíteni. Szakmai specializálódásra, elmélyülésre - és nem mellékesen új szakképzettség megszerzésére - szolgálnak a szakirányú továbbképzések. Fejlődési, továbbtanulási lehetőséget kínálnak a diplomásoknak, messzemenően építenek a jelentkezők saját szakterületén szerzett szakmai tapasztalataira. Tematikájukkal jól alkalmazkodnak a gazdasági szféra igényeihez, reagálnak a munkaerőpiac gyors változásaira. Gyakorlatias tudásanyagot adnak a jelentkezőknek, az oktatói gárda pedig általában az adott terület elismert, sikeres szakembereiből áll.
Szakirányú továbbképzésben alap- vagy mesterfokozatot követően lehet részt venni. A képzés tematikája a korábban megszerzett tudásra épül, így szerezhető a választott területen mélyebb szaktudást biztosító végzettség. A képzési idő legalább két, legfeljebb négy félév.
A szakirányú továbbképzésekről a felsőoktatási intézmények saját hatáskörben döntenek, azaz ők határozzák meg a felvételi feltételeit, határidejét, módját, az oktatás tantervét, tematikáját.
A végzettek tevékenységei: rendezvények, ünnepélyek, delegációs programok, hazai és nemzetközi konferenciák, ceremóniák előkészítése, megszervezése és lebonyolítása.
Olyan szakemberek képzése, akik a szerzett ismereteik birtokában képesek a hazai és európai multinacionális vállalatok, közigazgatási, diplomáciai testületek, minisztériumok, polgármesteri hivatalok és kulturális intézmények, szakmai érdekképviseletek rendezvényeinek koordinálására és lebonyolítására. A szakon végzettek képesek és készek továbbá a nemzeti történelmünk és kultúránk részét képező viselkedéskultúra szabályainak és hagyományainak betartására és betartatására, az európaiságunknak megfelelő viselkedés alkalmazására és közvetítésére.
Képzés nyelve: Magyar
Képzési forma: Levelező
Költségtérítés összege: 200.000 Ft / félév részletfizetési lehetőséggel
Finanszírozás: Önköltséges
Képzés indulása: Szeptemberi indulás
A képzés időtartama: 3 félév
Képzés helyszíne(i): Pécs
Oklevélben szereplő képzettség neve: protokoll szaktanácsadó és rendezvényszervező
A képzés időtartama: 3 félév, 90 kredit
Konzultációs gyakoriság: havonta egyszer három nap (általában csütörtöktől szombatig)
Főbb témakörök: A KÉPZÉS HÁLÓTERVE
Felvételi irányszám: 7<40 fő
A szak felvételének feltétele: a szakirányú képzésre mindazon alapszakott végzett szakemberek jelentkezhetnek, akik oklevelüket a jelentkezést megelőzően szerezték
A felvétel módja: diplomamásolat, melyet a jelentkezési laphoz (lsd. szakleírás Jelentkezés fül) kell csatolni
A képzés csak a megfelelő jelentkezői létszám (min. 10 fő) esetén indul!
A képzés célcsoportjai: hazai és multinacionális vállalatok különböző szintű feladatkörökben, rendezvényszervezéssel foglalkozó munkatársai; politikai pártok, közigazgatási intézmények és kulturális intézmények szaktanácsadói; civilszervezetek szakértői; kommunikációs ügynökségek munkatársai; mindazon diplomások, akik a rendezvények tervezésében, lebonyolításában elméleti megalapozottságot és gyakorlati készségeket kívánnak szerezni.
A képzés során szerzett tudások konkrét alkalmazási környezete:
közigazgatási, államigazgatási testületek, diplomáciai testületek, minisztériumok, polgármesteri hivatalok, kulturális intézmények, érdekképviseletek, civilszervezetek, rendezvényszervező cégek, szállodák.
A végzettek tevékenységrendszerének tevékenységi körei:
vezető, középvezető, menedzser; tevékenységei: rendezvények, ünnepélyek, delegációs programok, hazai és nemzetközi konferenciák, ceremóniák előkészítése, megszervezése és lebonyolítása.